Przygotowanie wniosku o dofinansowanie z UE na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia treści całego pomysłu w formularzu generatora on-line. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w odpowiednie rubryki zawartości w sposób opisany w instrukcji tworzenia wniosków.
Na pierwszy rzut oka działanie aplikacji generatora nie powinno sprawiać kłopotów i nie przyczyniać się do tworzenia nowych problemów niespodzianek. To tylko marzenie. Praktyka wnioskodawców świadczy, iż stanowi on przyczynę głębokich wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Wyróżniającym się kłopotem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niekontrolowanego przyporządkowania tworzonego projektu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która oceni gdy mamy do czynienia spółki cywilnej, w przypadku udziałowcy mają wpisy do EDG w obszarze działania innych RIF. Brak pola wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie ma miejsce siedziba podmiotu gospodarczego prowadzi do sytuacji, że oprogramowanie aplikacji w zasadzie przypadkowo wybiera RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który uzna za słuszny. Prowadzi to do wysyłki przygotowanego dokumentu do nieodpowiedniej komisji oceniającej i zwrot pomysłu na e-usługi w trakcie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków PARP 8.1wspiera proces powstania aplikacji o dofinansowanie ze środków unijnych, ale prowadzi też wielu trudnych do zrozumienia problemów uniemożliwiających korzystanie z niego.
Inne blogi: Blog 1
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz